KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15967332
nr 1596 7332
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Oljemålning, "Fliken Norberg". Signerad, daterad 1894. Olja på duk, 37x60 cm, yttermått inklusive ram: 48x71 cm
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 5 februari 2024
kl 20:26:00
3/2 05:50:12
Alfred Thörne
Läs mer om Alfred Thörne